Відео уроку


Урок вчителя початкових класів Рак Н.М.


Урок української  мови
 у 2 класі 

Тверді і м'які приголосні  звуки.   
 Позначення м'якості приголосних буквами 
ь, і, я, ю, є

  


Українська  мова   2 клас  Тема:Тверді і м'які приголосні звуки. Позначення м'якості приголосних буквами  ь, і, я, ю, є
Мета: поглибити знання учнів про тверді та м'які приголосні звуки; розвивати зв'язне мовлення; вчити позначати м'якість приголосних знаком м'якшення (ь) та буквами і, є, я, ю; вправлятися у звуко – буквеному аналізі слів;
 виховувати шанобливе ставлення до хліба, повагу до людей праці,чуйність, толерантність.
ХІД уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Учні:  Прдзвенів і стих дзвінок-
           Починається урок.
Черговий:Шановна Наталя Михайлівна, клас до уроку готовий!
II.РОЗМИНКА:створення психологічного клімату на уроці
(Звучить тихо гімн ЗШ№1.  1 слайд - герб школи;
2 слайд – фото школи; 3 слайд – фото учнів 2-А класу)
У самому центрі неосяжної країни, де колосяться широкі лани золотої пшениці, а вгорі сяє голубе небо, на березі повноводної річки Південний Буг на Центральній вулиці міста розмістилася  найкраща в світі ЗШ. Там у 2- А класі навчаються найрозумніші талановиті учні. Вони обожнюють читати, прекрасно пишуть, складають вірші, співають,малюють. І взагалі, веселі та кмітливі.
-Що ж це за країна така? І хто ж ці діти?
Тож я знову запрошую вас у цікаву подорож Країною знань до її вершин! А освітлювати нам шлях буде ось цей маленький  невтомний Світлячок, який наполегливо летить до своєї мети на яскраве світло… Він разом з нами  виконуватиме цікаві завдання (прикріплюю малюнок Світлячка на сходинку внизу на дошці)
ІІІ. Очікування. (На дошці – колосок.  Учні  озвучують  очікування і навколо  прикріплюють «зернини»  зі значками. Вчитель - теж)
Передбачення. –Про що буде йти мова?
IY.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.   «Незакінчені речення»
-Звуки є…    гол., приг.
-Приголосні можуть бути…     дз., гл.
-Приголосні можуть бути…     тв.,  м.
Помякшують приголосні…     ь, і, я, ю, є
2. Розширення кута зору: відшукати ці букви  у кружечках на дошці
3.Вправи: вдих- видих  - а о у и і е
                    пари   б-п, д-т, з-с…
                   утвори: губні, зубні, носові, дрижачий, задньояз.
4. «Слухняний язичок» - скоромовка
Жовте жито жук жував…
Y.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми продовжимо розкривати  таємниці звуків, дослідимо головну складову життя людини, вправлятимемося у написанні слів із твердими та м'якими приголосними та у звуко – буквеному аналізі слів.
YІ  Вивчення нового матеріалу  
    1. Хвилинка каліграфії      Яя Юю Єє ь Іі
2.   Слова із  скоромовки. Поділіть слова на склади.
— У яких словах є м'які приголосні звуки?
 Женя   жменька
Скласти звукову  модель, звуко – буквений  аналіз слів.
Світлячок- на сходинку вверх
3.   Хвилинка фантазії . -Хочу запрпонувати вам  пофантазувати. Звучить мелодія В.А.Моцарта.  (Закрили очі, уявили)
Тихо…Злегка хвилюється безмежне поле   золотої пшениці. Червоніють маки, і сині волошки… Десь далеко підпадьомкнула перепілка…Важкі колоски гнуться до землі і дзвенять, дзвенять… Линуть пахощі стиглої пщениці, теплої духмяної паляниці  хліба…Відкрили очі.
-Що ж ви побачили? ( Відповіді)
4. Дослідження «Звідки хліб на стіл прийшов?»
Презентація  «Хліб –усьому голова»  (коментую - 9 слайдів)
4. Робота в групах  
-Тепер і ми з вами доторкнемося душею до теми «Хліб»
   (На екрані – слайд, де є  хліб)
  Групування за колосками.  –Візьміть, будь ласка, колоски, займіть місце.      
Жовті – підніміться.
 Зелені – посміхніться.
Блакитні – поклоніться. 
Оранжеві – поверніться.
1.   Вправа «Куб»
-Що знаєте про  це?
-Що думаєте про це?
-Що б з ним зробили? 
 -Яке воно?
2.Впр.152  Завдання для груп:
 -Прочитати в особах.
-Поясніть  слова дідуся.
-Вимовте приголосні- тверді, м’які.
- Які букви пом’якшують?
Руханка під пісню  Н Май «Це моя Україна»
-Хто хоче у поле? А хто до лісу? Кому до душі рідні краєвиди?
3.Впр.154   Збери прислів’я
YІІ . ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
1.«Мікрофон»   
-Які нові зання отримали?
-Чи всі працювали активно?
-Що заважало працювати успішно?
-Чи справдились сподівання?
-Що корисного ви винесли з уроку?
-Чи можете сказати, що цей урок важливий для вас?
-Де зможете використовувати набуті знання?
- Чи  пам’ятаєте, якими словами розпочалося дослідження «Звідки хліб на стіл прийшов?»   
Записати з пам’яті«Хліб –усьому голова», підкреслити букви, що позначають м’які приголосні.
Дозвольте звернутися до вас такими словами:
«Їж, сину, хліб  і не кидай,
А підніми, коли не там лежить.
А як сідаєш, сину мій, до столу,
То пам’ятай, що хліб – це значить – жить…»
  2.Самооцінка. Оцініть свою роботу на уроці. Візьміть у папці наліпки -  Хто вважає, що він зробив крок до вершини знань,  досяг успіху на уроці - до Світлячка,    хто вважає, що йому  ще потрібна допомога  -я простягаю вам свою долоньку - до долоньки.
Слово вчителя
 Я дякую вам за урок. Гарно потрудились!
-Ви у мене молодці!
-Ми-молодці!
-Ви-розумні!
-Ми-розумні!
-Ви-найкращі!
-Ми-найкращі!
-Я люблю вас!
-Ми любимо вас!
 Батьки: Як ви дружно працювали!
                Як ви хлібчик шанували!
                 Істарались, і дружили –
                Ви цей хлібчик заслужили!
(частують дітей свіжим хлібом)






Немає коментарів:

Дописати коментар